Chiptuner Rica heeft de T2 1.5 liter benzinemotor van Volvo V40 weten te tunen. Het resultaat is 160 pk en 300 Nm, een fors verschil (38 pk en 80 Nm) met de standaard 122 pk en 220 Nm. Dat ga je zeker merken.
Het verwarrende van de nieuwe T2-turbomotoren van Volvo is dat ze in 2 verschillende motorinhouden verkrijgbaar zijn, namelijk met 1,5 liter en 2 liter inhoud, die op papier evenveel vermogen leveren.
Het verschil zit hem er in dat de 2.0 alleen met handbak wordt geleverd, en de 1.5 alleen met automaat. De 2-liter is nog op het moment van schrijven nog niet te tunen, maar daar zal ongetwijfeld verandering in komen.
Er was eerder al een Volvo V40 T2 met 120 pk in de Volvo V40 leverbaar en deze was te tunen naar 200 pk en 300 Nm. Dat was echter een 1.6-motor die afkomstig was van Ford, en deze ligt ook in o.a. de Focus en Mondeo. Sinds Volvo’s eigen VEA-motorenlijn geïntroduceerd is, lepelt de Zweedse fabrikant alleen nog maar eigen motoren in hun auto’s.
Chiptuner Rica wordt niet ondersteund vanuit Volvo, dus er geldt officieel geen garantie op de motor als er andere software wordt geladen. De huistuner van Volvo is Polestar, maar die tunen niet elke motor, omdat dat niet in het marketingplan van Volvo past (lees: klant eerder een duurdere auto verkopen dan een goedkopere met chiptuning).
Na 4 Volvos nu BMW. Beiden prima autos. Vraag is echter: van die Polestar tuning zegt Volvo dat de auto alerter op het gaspedaal reageert. (Geen hogere top). Mijn BMW heeft ook een sportstand. De auto reageert veel feller op gas geven. Is dit nu wat men bij Volvo tuning noemt? Overigens jammer dat Rica niet opgenomen wordt in de fabrieksgantie van Volvo. Denk wel dat deze mensen zeer veel kennis van zaken hebben. Ook jammer “dat Volvo öns lekker maakte” met een C30 en S60 polestar die vervolgens niet in produktie genomen worden.
Met een sportstand beinvloed je ook het motormanagement, net als Alfa met zijn DNA-knop doet. Dit is elektronisch te regelen en dus ook te tunen, maar de motoren van BMW en Volvo zijn natuurlijk verschillend, en BMW heeft nou eenmaal een sportievere inborst dan Volvo.
Bedankt voor Uw duidelijke uitleg in deze. E.e.a.houdt dus m.i. in dat BMW c.q. Alfa, deze “tuning” reeds aan boord hebben. Dan begrijp ik ook het prijsonderscheid van Volvo t.o.v. Rica of andere tuners. Ook m.b.t. de fabrieksgarantie en ook dat ik voor een snellere versie voor mijn BMW veel meer moet betalen voor een snellere versie. (Veel meer aanpassingen qua auto).
Extra pk’s krijg je er niet mee, je auto lijkt alleen sneller door de snellere gasrepons. Dat is iets anders dan chiptuning, daarmee krijgt je auto ook daadwerkelijk meer pk’s.