Volvo Nederland heeft in al haar wijsheid besloten dat de Volvo V40 T2 en de Volvo V40 Cross Country T4 AWD niet naar Nederland komen.
V40 T2
De V40 T2 heeft dezelfde 1.6 turbomotor onder de kap als de T3, maar is gedowntuned naar 120 pk en 240 Nm, 30 pk minder dus. De CO2-uitstoot ligt met 124 gram even hoog. Volgens Volvo Nederland zou de prijs van de T2 zodanig weinig verschillen van de T3, dat de kopers in vrijwel alle gevallen toch voor de T3 zouden gaan.
V40 Cross Country T4 AWD
Ook de vierwielaangedreven versie van de V40 Cross Country T4, de AWD-versie, slaat Nederland over. Volvo Nederland wil er niet aan beginnen omdat de CO2-toename zorgt voor een té forse prijsstijging ten opzichte van de voorwielaangedreven T4-versie. Als je persé vierwielaandrijving op je Cross Country wil, moet je het doen met het topmodel, de Cross Country T5 AWD, die overigens behoorlijk aan de prijs is met een vanafprijs van €45.995,-.
Sensus Connected Touch
Iets wat we wel op korte termijn kunnen verwachten van Volvo is een nieuw infotainment systeem, genaamd Sensus Connected Touch. Het infotainmentsysteem is gebaseerd op Android, en is ontwikkeld in samenwerking met Parrot. Dit systeem is voorzien van een 7-inch display dat zelfs met handschoenen nog bediend kan worden. Je kunt ermee het internet afstruinen (als je stilstaat…) en navigeren met behulp van Google Maps, inclusief fileberichten en waarschuwingen. Het stemgestuurde Spotify is een unieke feature. Je kunt een muziektrack oproepen door simpelweg de naam uit te spreken. Het werkt ook met andere bronnen.
Het Sensus Connected Touch-systeem is leverbaar vanaf mei 2013, en als je al een Sensus-systeem had met 7 inch scherm, dan kun je het achteraf laten inbouwen. Je hebt alleen wel een 3G/4G dongle of mobiele telefoon met internetverbinding nodig. De versie met navigatie heeft een adviesprijs van € 1.550,-, de versie zonder navigatie een adviesprijs van € 1.250,-.
3 reacties
Volvo nou toch. JUIST in NL is er behoefte aan een T2 120PK v40. Mensen die van A naar B rijden hebben hier genoeg aan. Ben zelf V40 rijder (T3, binnenkort tunen door Polestar) maar nogmaals, ik snap niet dat Volvo Cars die T2 niet hier gaat verkopen. Er is zeer zeker een markt voor. (Zie Golf, BMW, Audi b.v.). Dus Volvo:
nog even goed nadenken. Dit kost jullie veel verkopen…….
De prijsstelling zou waarschijnlijk te dicht bij de T3 liggen, waardoor veel mensen toch voor de T3 zouden kiezen.
Maak die prijzen dan WEL aantrekkelijk. Volvo wil veel gaan verkopen. Nogmaals, als leek, zie ik hier best wel een markt voor.