AutoAuto

Vandaag onthult Volvo een wereldprimeur: het External Vehical Protection (EnVeloP) systeem. De bekendmaking komt één jaar na de introductie van `s werelds eerste voetgangersairbag op de nieuwe Volvo V40.
AutoAuto
Het externe voertuigprotectiesysteem bestaat uit een klein compartiment dat in het dak van de auto is gemonteerd. Er in zit een kleine, vacuüm getrokken ballon van vergelijkbaar materiaal als de hedendaagse airbags. In geval van een onvermijdbare botsing met een ander voertuig, wegblokkades of zelfs water, vouwt de ballon uiteen in een oogwenk om de inzittende te beschermen. Door de auto volledig te bedekken, beperkt de revolutionaire externe voertuig protectie schade en letsel tot het minimum.

Designed Around You

“Vele jaren hebben we onderzocht hoe we de veiligheid in auto`s kunnen verbeteren; de airbag heeft daar een belangrijke rol in gespeeld, zegt Thomas Broberg, Senior Technical Adviser Safety bij Volvo Cars Safety Centre.” Deze nieuwe technologie omvat Volvo`s merkfilosofie ‘Designed Around You’. Wat we hebben gedaan is het Designed Around You concept heel letterlijk vertalen. In plaats van zoeken naar plaatsen in de auto die we door middel van airbags veiliger konden maken, vroegen we ons af, waarom niet de hele auto in een airbag-achtige oplossing omhullen en daarmee de hele omgeving van de auto veiliger maken?
Op dit moment is de externe voertuigprotectie nog in testfase, maar Volvo Cars onderzoekt of het systeem in de toekomst een rol kan spelen in het veiliger maken van het hedendaagse verkeer.