Wat kost snelladen in Nederland eigenlijk? Als je met de elektrische auto gaat laden dan is het best belangrijk om te weten dat er flinke prijsverschillen zijn tussen de verschillende aanbieders. Helaas is de markt nog niet zo volwassen dat de prijstransparantie op het niveau is van de brandstofprijzen. In dat geval zou er namelijk op elke laadpaal staan hoeveel 1 kWh laden kost, en zou er bij snelladers een groot bord hangen met de prijzen. Maar dit zijn momenteel de prijzen bij de grootste aanbieders:

Tesla
FastnedIonityShell Recharge
Regulier tarief p/kWh (zonder abo)€0,36 - €0,67*€ 0,77 (€ 0,69 via app)€ 0,75 (€ 0,71 met app)€ 0,78
Abonnement p/m€11,99 (€99,99 p/j)€ 11,99€ 5,99 of € 11,99€ 7,99
Prijs met abonnement€ 0,27 - € 0,48*€ 0,54 (30% korting)€ 0,49 of € 0,39€ 0,59 (25% korting)
Voordeliger vanaf (p/m)~75 kWh hoogtarief
~110 kWh laagtarief
53 kWh20 kWh of 30 kWh39 kWh
Tabel bijgewerkt januari 2026
* Verschilt per locatie en tijdstip (dynamische tarieven)

Naar de snelladerkaart →

Tesla Superchargers

Bij alle Tesla-superchargers in Nederland kunnen andere automerken ook laden, zeker bij locaties met de V4-laadpalen. Tesla hanteert scherpe, dynamische prijzen die variëren op basis van tijd en locatie. Soms is het zelfs goedkoper dan een langzamere, publieke AC-laadpaal. Met name als je vaker moet laden is een abonnement het overwegen waard, want dan daalt het tarief per kWh flink. Dan laad je met hetzelfde tarief als Tesla-rijders en heb je het abonnement er al snel uit. Het Supercharger-netwerk wordt actief gemonitord en is daardoor erg betrouwbaar. Tesla heeft in Nederland inmiddels 54 sites, veelal bij van der Valk-hotels.

Fastned

Het Nederlandse Fastned breidt snel uit in Europa. Omdat ze het alleen van hun laadproducten moeten hebben zijn de tarieven hoger dan bij Tesla. Maar je laadt dan wel mooi bij een Nederlands bedrijf, dat is ook wat waard. En ook bij Fastned kun je een abo afsluiten, en scheelt kosten. De laadlocaties zijn talrijk, voornamelijk langs direct bij de snelweg gelegen, overdekt en betrouwbaar.

Ionity

IONITY is een Europees netwerk van snellaadstations, opgericht in 2017 als joint venture van BMW, Mercedes‑Benz, Ford, Volkswagen (inclusief Audi & Porsche), met later bijdrage van Hyundai en Kia. In Nederland heeft het bedrijf 17 locaties. De standaardprijs per kWh is net zoals bij Fastned vrij hoog, maar met abonnement wordt het een stuk voordeliger.

Shell Recharge

Shell Recharge beschikt over een netwerk van ruim 190 snellaadlocaties (175–300 kW) in Nederland, veelal direct gelegen bij Shell-stations met voorzieningen zoals het Shell Café. Gebruikers laden met 100% groene stroom tegen een standaardtarief van € 0,78 per kWh, maar kunnen dit verlagen naar € 0,59 via een maandelijks opzegbaar Premium-abonnement. Naast snelheid en gemak onderscheidt Shell zich door de integratie van Air Miles en de mogelijkheid om direct via bankpas of QR-code te betalen.

Naar de snelladerkaart →