AutoAuto

De Russische Sherp ATV is een Youtube-hit, en dat is niet zo gek; hij ziet er met zijn grote ballonbanden grappig uit. Onderschat deze grappige 4×4 echter niet!

De banden zijn maar liefst 1m60 hoog, en de velgen zijn zo groot dat je er brandstoftanks van 50 liter in kunt plaatsen, maar juist de gigantische wielen geven de Sherp drijfvermogen, en hij kan zo zelfs vanuit het water op ijs manoeuvreren. Dit geinige apparaat zal dan ook niet snel hulp nodig hebben.

Sherp ATV
Hij stuurt als een tank, en heeft slechts een 45-pk sterke 1.5 diesel uit een tractor aan boord die zorgt voor een topsnelheid van slechts 45 km/h. Op de weg kun je er dan ook weinig mee, maar daar heeft ie niet veel te zoeken met zijn breedte van 2m52. Verbruik? Twee liter per uur. Kilometers doen we niet aan, en er zit dan ook een bedrijfsurenmeter op het dashboard i.p.v. een kilometerteller.

Het Duitse Autobild reed er mee, en maakte de onderstaande reportage.

De bestellingen stromen inmiddels binnen bij het Russische bedrijf. Je wilt niet weten hoeveel BPM er op het ding geheven gaat worden als je hem wilt importeren, maar bij de fabrikant kost hij zo’n 65.000 euro.
Sherp ATV sizes