Net als bij de nieuwverkopen zijn de verkopen van tweedehandsjes in 2015 gegroeid ten opzichte van 2014.

Handelaren verkochten in 2015 1.079.982 gebruikte personenauto’s aan consumenten (B2C); 4,7% meer dan de 1.031.960 die ze in 2014 verkochten. Ter vergelijk: er werden in 2015 in Nederland 449.350 nieuwe auto’s verkocht.

Opvallende trend is dat we met z’n allen elk jaar minder auto’s aan elkaar verkopen, en meer bij de autoverkoper binnenlopen. Kennelijk vinden we garantie toch ‘best belangrijk’.  Een andere trend is dat we vaker kleinere auto’s kopen.

Dit zijn de bestverkochte merken

De top 10 is exact hetzelfde als in 2014, en top 20-merken verkochten allemaal meer exemplaren. Buiten de top 10 is Skoda de sterkste stijger met +19,5%. Ook werden er veel meer occasions verkocht van de merken Toyota (+9,6%), Kia (+13,3%), Seat (+9,0%) en Mini (+18,1%). Maar ook de Franse merken groeiden allen bovengemiddeld. Merken die het minst groeiden zijn Ford (+1,4%) en Mercedes-Benz (+1,2%). Ford is voor het tweede achtereenvolgende jaar relatief het slechtst presterende volumemerk op de occasionmarkt.

Positie 2015MerkAantal 2015Aantal 2014Groei 2015
1Volkswagen114.468108.3965,5%
2Opel97.77494.0843,9%
3Peugeot93.66188.8415,4%
4Renault91.18586.0196,0%
5Ford85.92384.7091,4%
6Fiat53.26752.1472,1%
7Citroën51.40748.6545,7%
8Toyota49.30444.9919,6%
9BMW42.75640.6185,3%
10Volvo40.93739.4993,6%

Dit zijn de bestverkochte modellen

Ondanks het dieselgate-schandaal van Volkswagen was de Golf wederom de meest verkochte occasion in 2015, maar het aantal B2C verkochte VW’s Golf groeide duidelijk minder dan de totale markt. Sterke groei was er bij veel modellen in het kleinere segment: vooral de Kia Picanto (+23,7%), Toyota Yaris (+23,9%), Renault Clio (+19,5%) en de VW Polo (+11,1%) deden het erg goed vorig jaar.

Modellen waarvan er in 2015 minder occasions werden verkocht zijn vooral wat grotere auto’s: Audi A4, Renault Scénic, Volvo V70 en Ford Mondeo.

Positie 2015MerkAantal 2015Aantal 2014Groei 2015
1Volkswagen Golf40.95340.4411,3%
2Volkswagen Polo35.80132.21111,1%
3Opel Corsa32.48730.5916,2%
4Opel Astra26.94026.6551,1%
5Ford Focus25.07224.4392,6%
6Peugeot 20622.31421.3494,5%
7Ford Fiesta20.64820.3181,6%
8 (+4 )Renault Clio20.61017.24419,5%
9 (-1)BMW 3-serie19.36119.377-0,1%
10 (-1)Ford Ka18.69017.9873,9%

Bron: VWE Trendweb