De Toyota Corolla bleef de bestverkochte auto ter wereld in 2018. Zo blijkt uit cijfers van marktonderzoeksbureau Focus2move, dat naar eigen zeggen ’s werelds grootste database voor autoverkopen bijhoudt: de Global Auto Database (GAD).

World Best Selling Car

De Toyota Corolla is met 1.181.455 exemplaren door Focus2move uitgeroepen tot ‘World Best Selling Car 2018’. Hiermee evenaart het model de plek die het in 2017 ook in nam. De “reasonably priced pick-up truck” van Ford, de F-serie, staat op de 2e plek. De Toyota RAV4 staat met 837.624 stuks op de derde plaats overall. Daarmee is de Toyota RAV4 de populairste SUV ter wereld.

High Power Hybrid

De Auris heet ook in Nederland voortaan weer Corolla en het nieuwe model is vanaf maart leverbaar als Hatchback, Touring Sports en Sedan. Voor het eerst biedt Toyota de consument de keuze uit twee hybride aandrijflijnen, de bekende 1.8 Hybrid met 90 kW/122 pk die je ook vindt in de Prius, maar nu ook een High Power Hybrid 2.0 Hybrid met 132 kW/180 pk. Daarnaast wordt er ook een 1.2 turbo met 116 pk/ 185 Nm geleverd. De Europese Corolla wordt in Derbyshire, Engeland gebouwd en heeft een vanafprijs van 23.995 euro voor een handgeschakelde 1.2.

Grootste daler

In de top 10 van Focus2move is de Volkswagen Golf de grootste daler; het model duikelt van de 3e plaats naar de 6e en is overduidelijk toe aan een nieuwe versie, versie 8, die eind juni van dit jaar gepresenteerd gaat worden.

Wereldwijde autoverkoop 2018/2017

Plaats 2018Plaats 2017ModelVerkoop 2017Verkoop 2018%
11Toyota Corolla1.181.4451.202.298-1,7%
22Ford F-Series1.080.7571.076.0350,4%
35Toyota RAV4837.624808.6923,6%
44Honda Civic823.169817.8360,7%
57Volkswagen Tiguan791.275728.3698,6%
63Volkswagen Golf789.519880.231-10,3%
76Honda CR-V747.646759.003-1,5%
810Volkswagen Polo725.463651.53911,3%
911Toyota Camry661.383637.2673,8%
108Chevrolet Silverado651.090660.524-1,4%