AutoAuto

De Audi A3 Limousine is voornamelijk ontwikkeld voor de Aziatische en de Amerikaanse markt, en daarom denkt het Duitse merk dat dit wereldwijd het belangrijkste (lees: meest verkochte) model gaat worden van de A3. In Europa zijn we wat minder happig op sedans in dit segment, en hebben we liever een hatchback. Wellicht dat deze nieuwe A3 sedan hier verandering in gaat brengen. Je moet echter wel flink de portemonnee trekken want de ‘A3 met 425 liter grote kont’ is duurder dan een vergelijkbare Sportback, en aanvankelijk alleen met de krachtigere motoren leverbaar (€30.890 voor de 1.4 TFSI COD Attraction, zie de prijzen onderaan). De benzineversies zijn nu bovendien alleen nog maar met automaat leverbaar. Later komen ook goedkopere uitvoeringen.

Video Autoweek

Marco Gorter van Autoweek reed met de 2.0 TDI-versie van de compacte sedan, en maakte de onderstaande rij-impressie in het bloedhete Hongarije.
AutoAuto

Video Autovisie

Ook Werner Budding van Autovisie reed met een (TFSI) exemplaar van de Audi A3 Limousine door de straten van Boedapest, zo’n 120 km verwijderd van Gyor, waar de compacte sedan gebouwd wordt.

Dit is een video gemaakt in Flash, en daardoor helaas niet zichtbaar op Apple devices.

Prijzen A3 Limousine (juni 2013)

Attraction
Motor Vermogen Bak Prijs Bijtelling
1.4 TFSI CoD 140 pk S tronic 7 € 30.890 20% (109g)
1.8 TFSI 180 pk S tronic 7 € 34.190 25% (129g)
2.0 TDI 150 pk 6-bak handg. € 32.300 20% (107g)

Ambiente €1660 meerprijs t.o.v. Attraction, Ambition €1840 meerprijs t.o.v. Attraction.